Інвестиції майбутнього – космічний туризм

Хто з нас не мріяв у дитинстві потрапити у космос? А хто не мріє зараз, особливо, коли Ілон Маск почав випробування ракети для перевезення пасажирів на Марс? Ми у «Лям» точно мріємо! І знаємо, що це ще одна крута можливість розпоряджатися власними фінансами – інвестиції у космос!
Які у вас є варіанти? Наприклад, компанія Virgin Galactic. У її команди доволі амбітні мрії – вони прагнуть забезпечити регулярні суборбітальні космічні польоти для туристів. І вже складаються списки охочих стати космічними туристами – початковий внесок становить 200 тисяч футів стерлінгів.
Наступний варіант це компанія вищезгаданого Ілона Маска SpaceX, який має ще амбітніші мрїі і ніколи не обмежується Землею – всі їх проєкти пов’язані з польотами на Місяць чи інші планети. Щоправда, SpaceX ще не розкрила жодної стратегії ціноутворення чи списку очікування на місячні поїздки.
Третьою у нашому переліку є Blue Orіgin, головний конкурент Virgin Galactic. Її засновником, до речі, є Джеф Безос, засновник всім відомої компанїі Amazon. У рамках цього проекту також було здійснено декілька випробовувальних польотів на орбіту Землі, тож, цілком можливо, скоро ми зможемо і справді скористатись їх послугами. Квитки, щоправда, вони не продають ще, на відміну від їх конкурентів.
То що робити? Наприклад, якщо ви не дуже хочете купувати квиток у космічну подорож – купіть акції компанїі Virgin Galactic, що доступні до вільної купівлі-продажу. Галузь космічного туризму лише розвивається, але вже є дуже багатообіцяючою. Наприклад, за підрахунками UBS (швейцарської глобальної фінансової компанії, що працює у сфері інвестиційного банкінгу) космічний туризм, як суборбітальний, так і орбітальний разом, має потенційну ринкову вартість до 2030 року до 3 мільярдів доларів. Це доволі багатообіцяючий довгостроковий вклад, хіба ж ні?